Proč jít na kurz vazače břemen

Kurzy a opakovaná školení vazačů a obsluhy jeřábů

Práce vazače břemen je riziková a často podceňovaná.

Vyžaduje znalost pracovních postupů, parametrů vázacích a zavěšovacích prostředků,  speciálních příslušenství a pomůcek pro zvedaní a přepravu břemen. Přečíst návod výrobce vazáků je málo.

Při přepravě, nakládce a vykládce břemen musí být dodrženy základní bezpečnostní předpisy platné pro manipulaci s materiálem a provoz zdvíhacích zařízení (předpis č. 379/2001 Sb., v platném znění a další).

Amatér při manipulaci s břemeny riskuje nejen vlastní život, ale taky ohrožuje ostatní včetně majetku v blízkém okolí.

Obzvlášť důležité je to pro řemeslníky na stavbách – osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ).

Tito lidé se musí vzdělávat neboť manipulace s břemeny, je činnost která představuje zvýšenou míru ohrožení života a riziko způsobení velkých hmotných škod.

Problém nemusí nastat okamžitě při provedení nebezpečného manévru nebo zakázané manipulace. Uděláte to třeba 1000 x a vše je v pohodě, pak dojde na souhru špatných okolností a je zle.

Předpisy pro přepravu břemen byly napsány krví, lidé na to zapomínají. Zkušenosti ukazují, že i maličkosti mohou mít doslova fatální následky.

Znát opravdu dobře svoji práci a cítit jistotu je důležité v každém zaměstnání. Při manipulaci s břemeny je to naprosto nezbytné.

Ukázky zakázaných manipulací z vazačské a jeřábnické praxe (klikni na modrý text)

  • Vyvažování, přeprava osob na břemeni – zde
  • Přeprava chybně uvázaného břemene – zde

Neznalost pravidel a postupů často bývá příčinou úrazů.

Zranění mohou být lehčího charakteru od zhmožděnin, přes zlomeniny, jindy se pak stane nevyhnutelnou i amputace. Občas dochází i ke smrtelným úrazům.

Ať tak či onak, rehabilitace a následná péče je nákladná pro zaměstnavatele a náročná pro pacienta. Náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, náhrada věcné škody a mnoho dalších.

Internet je plný rad, jak v takovém případě postupovat.

Máme tu kurz přímo pro vás! Bezpečí až v první řadě!

Pro jednotlivce který chce rozvíjet svoje dovednosti jsou odborné kurzy zásadní. Vyškolený uchazeč o zaměstnání, stejně tak i osoba samostatně výdělečně činná, má pak mnohem lepší šanci uspět na trhu práce.

Zajímavým benefitem pro pracovníky je též proplacení kurzu ze strany zaměstnavatele. Takový benefit může být důležitým impulzem pro spokojenost pracovníka, který pak zůstává v jedné firmě delší čas.

Pro firmu je též důležité mít šikovné, zručné a vyškolené zaměstnance, kteří pak podávají skvělý pracovní výkon a jsou i zárukou pro efektivní přepravu břemen.

Pokud potřebujete hromadné školení pro své zaměstnance na podporu bezpečného provozu jeřábů, rádi přijedeme k vám. Pamatujte, že neznalost nikoho neomlouvá. Pokud máte zájem o takový kurz, určitě se podívejte SEM.

Co kurz nabízí?

Splníte si povinnosti kladené právními předpisy na ochranu života a zdraví. V případě, že by k nějakému úrazu či škodě došlo, budete pojistně kryti. Pokud řádně proškolíte své zaměstnance, zmenší se spotřeba vazáků a získáte konkurenční náskok v podobě efektivního a bezpečného pracoviště.

Učebnice pro vazače břemen, Ing. Jana ČechováKapacita kurzu je s ohledem na naše možnosti omezena.

Pokud si najdete vhodný termín v naší nabídce, vyplňte objednávku on-line bez zbytečného odkladu.
Pro skupiny nabízíme možnost proškolení přímo na vašem pracovišti.

Kurz trvá 6 až 8 hodin. Zakončeno certifikátem, více o kurzu ZDE.

Objevte tajemství bezpečné přepravy břemen!

Těšíme se na Vás. 🙂

DODRŽUJME PRAVIDLA.

Chráníme život a zdraví nejen sobě, ale i lidem v okolí.

Samostatně vázat a zavěšovat břemena na nosná ústrojí jeřábů / bagrů opatřených jeřábovým hákem, mohou pouze vazači břemen – držitelé platného oprávnění ( průkazu ) vazače.

Print Friendly, PDF & Email
Ing. Jana Čechová
Školením posedlá lektorka. Bytostně přesvědčená o tom, že je zbytečné hazardovat život kvůli špatnému vybavení, nedbalosti či lehkomyslnosti. Je revizní technik ZZ s aktivní praxí v oboru. Od roku 1992 vede profesní kurzy vazačů a jeřábníků pro firmy a vzdělávací společnosti. Jejími kurzy už prošly stovky lidí.
  • Buďme v kontaktu!

    Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí.

  • Kategorie